AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
27.10.2018

Svatební obřad v Kroměříži na rok 2019 je možné objednávat od listopadu

KROMĚŘÍŽ

Lidé si mohou od 1. listopadu objednávat termíny svateb na příští rok. Mohou tak učinit osobně na oddělení matriky kroměřížské radnice na Velkém náměstí v prvním patře nebo telefonicky na čísle 573 321 180.

„Mnozí snoubenci při plánování svatby kladou na termín velký důraz. Volí si roční období, den v týdnu, byť soboty zůstávají nejběžnější, nebo speciální datum, které pro ně má význam, nebo počítají s tím, že se bude dobře pamatovat,“ uvedla vedoucí oddělení matriky Kateřina Lučanová.

Konají-li se svatby v předem schválených termínech v obřadní síni a snoubenci mají oba trvalý pobyt v Česku, obřad je bezplatný. „Za poplatek je ve výjimečných případech možné svatbu uskutečnit i v jiném termínu nebo na jiném místě, ovšem vždy po dohodě s matrikou, kde získají snoubenci všechny potřebné a podrobné informace,“ dodala Lučanová.

Svatební termíny pro rok 2019 jsou: 12. a 26. ledna, 2. a 16. února, 2., 16. a 30. března, 6., 13. a 27. dubna, 11. a 25. května, 1., 15., 22. a 29. června, 13., 20. a 27. července, 3., 10. a 24. srpna, 7., 14. a 21. září, 5., 12. a 19. října, 9. a 23. listopadu a také 14. prosince.

Loni bylo v Kroměříži uzavřeno 209 manželství, dalších 15 obřadů se konalo v okolních vesnicích, které spadají do správního obvodu matričního úřadu v Kroměříži. Pětadvacet svateb bylo z tohoto počtu církevních. Letos bylo zatím v Kroměříži oddáno 193 párů, dalších 29 svateb se uskutečnilo v okolních obcích.

V Kroměříži jsou manželství nejčastěji uzavírána na radnici. Dále je oblíbeným místem Kaple sv. Kříže v areálu Octárny, Arcibiskupský zámek, Podzámecká zahrada či Květná zahrada. V okolních obcích se oddává nejčastěji v Ratajích a ve Zlobicích v kostele, v Kostelanech na ranči a v Bezměrově v penzionu Bezměrovský dvůr. Církevní svatby bývají ve většině případů římskokatolické a jsou uzavírané nejčastěji v kostele Panny Marie nebo sv. Mořice v Kroměříži.

Autor / zdroj: Jan Vondrášek

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Policisté hledají neznámou řidičku a také svědky dopravní nehody

V úterý 8. ledna 2019 došlo v Kroměříži v ulici Vrchlického při míjení dvou vozidel ke střetu zadních částí automobilů.

Post

Řidička poslala svou Octavii na střechu

Žena jedoucí ve vozidle Škoda Octavia ve čtvrtek před polednem s největší pravděpodobností nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze vozovky, na které le

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA