AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
27.10.2018

Svatební obřad v Kroměříži na rok 2019 je možné objednávat od listopadu

KROMĚŘÍŽ

Lidé si mohou od 1. listopadu objednávat termíny svateb na příští rok. Mohou tak učinit osobně na oddělení matriky kroměřížské radnice na Velkém náměstí v prvním patře nebo telefonicky na čísle 573 321 180.

„Mnozí snoubenci při plánování svatby kladou na termín velký důraz. Volí si roční období, den v týdnu, byť soboty zůstávají nejběžnější, nebo speciální datum, které pro ně má význam, nebo počítají s tím, že se bude dobře pamatovat,“ uvedla vedoucí oddělení matriky Kateřina Lučanová.

Konají-li se svatby v předem schválených termínech v obřadní síni a snoubenci mají oba trvalý pobyt v Česku, obřad je bezplatný. „Za poplatek je ve výjimečných případech možné svatbu uskutečnit i v jiném termínu nebo na jiném místě, ovšem vždy po dohodě s matrikou, kde získají snoubenci všechny potřebné a podrobné informace,“ dodala Lučanová.

Svatební termíny pro rok 2019 jsou: 12. a 26. ledna, 2. a 16. února, 2., 16. a 30. března, 6., 13. a 27. dubna, 11. a 25. května, 1., 15., 22. a 29. června, 13., 20. a 27. července, 3., 10. a 24. srpna, 7., 14. a 21. září, 5., 12. a 19. října, 9. a 23. listopadu a také 14. prosince.

Loni bylo v Kroměříži uzavřeno 209 manželství, dalších 15 obřadů se konalo v okolních vesnicích, které spadají do správního obvodu matričního úřadu v Kroměříži. Pětadvacet svateb bylo z tohoto počtu církevních. Letos bylo zatím v Kroměříži oddáno 193 párů, dalších 29 svateb se uskutečnilo v okolních obcích.

V Kroměříži jsou manželství nejčastěji uzavírána na radnici. Dále je oblíbeným místem Kaple sv. Kříže v areálu Octárny, Arcibiskupský zámek, Podzámecká zahrada či Květná zahrada. V okolních obcích se oddává nejčastěji v Ratajích a ve Zlobicích v kostele, v Kostelanech na ranči a v Bezměrově v penzionu Bezměrovský dvůr. Církevní svatby bývají ve většině případů římskokatolické a jsou uzavírané nejčastěji v kostele Panny Marie nebo sv. Mořice v Kroměříži.

Autor / zdroj: Jan Vondrášek

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Vánoce ve Valašském Meziříčí: Zpívání koled na náměstí, adventní zvyky i vyřezávaný betlém

Vánoce ve Valašském Meziříčí budou opravdu bohaté. Tradiční vánoční trhy odstartují v pátek 7. prosince. Hodnotný program nabídne vystoupení populární

Post

Cyklostezka do Kvasic bude kvůli kácení stromů od pondělka uzavřená

Cyklostezka z Kroměříže do Kvasic bude od pondělí 19. listopadu až do pátku 30. listopadu uzavřená. Důvodem je kácení stromů v její bezprostřední blíz

Post

Stav krajských silnic na Zlínsku se i nadále zlepšuje

Poslední hodnocení stavu povrchu vozovek silnic II. a III. třídy ve Zlínském kraji potvrdilo dlouhodobý trend postupného mírného zlepšování jejich kva

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě