AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
1.1.2019

U holešovského gymnázia vznikl nový rondel

HOLEŠOV

Silničnímu provozu v centru Holešova slouží nová okružní křižovatka. Ředitelství silnic Zlínského kraje ji dokončilo na silnici II/438 v místě křížení s ulicí Tovární. Stála přes čtyři a půl milionu korun.

„Okružní křižovatka má čtyři větve o vnějším průměru 36 metrů. Nově bylo přes ni vytvořeno přímé dopravní připojení k blízkému supermarketu, ke kterému se v minulosti přijíždělo z Tovární ulice,“ sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Stavební firma zde vybudovala okružní pás křižovatky se živičným povrchem, středový prstenec s povrchem ze žulových kostek včetně odvodnění, dopravní ostrůvky a středový ostrov včetně obrub. Navazující úseky silnice II/438 jsou široké 7 metrů, vozovka okružního pásu je široká 6 metrů, středový prstenec 3 metry. Okružní křižovatka je vybavena svislým i vodorovným dopravním značením.

Souběžně s touto stavbou zajišťovalo město Holešov výstavbu dvou větví okružní křižovatky pro připojení Tovární ulice a připojení k supermarketu, dále výstavbu navazujících chodníků, sjezdů, zpevněných ploch a některé další práce mimo krajskou silnici.

Autor / zdroj: Adéla Kousalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Policisté hledají neznámou řidičku a také svědky dopravní nehody

V úterý 8. ledna 2019 došlo v Kroměříži v ulici Vrchlického při míjení dvou vozidel ke střetu zadních částí automobilů.

Post

Řidička poslala svou Octavii na střechu

Žena jedoucí ve vozidle Škoda Octavia ve čtvrtek před polednem s největší pravděpodobností nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze vozovky, na které le

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA