KULTURA / Výstavy

Rozsáhlá výstava Jindřicha Štreita charakterizuje dobu husákovské normalizace

KROMĚŘÍŽ

(AB)NORMALIZACE. Tak se jmenuje výstava zobrazující fotografie předního českého fotografa Jindřicha Štreita. Jeho snímky z období 1969 až 1989 můžete obdivovat v Muzeu Kroměřížska, a sice od 20. listopadu do 2. února 2020.

Rozsáhlá výstava (106 velkoformátových fotografií) světově proslulého fotografa prof. Jindřicha Štreita. Název (AB)NORMALIZACE vymyslel spisovatel Ludvík Vaculík a charakterizuje jednak dobu (husákovská normalizace) a jednak absurditu a abnormálnost toho, co mělo být normální za pomoci normalizace a zatím to zavádělo do života šeď a kýčovité rituály.

Na výstavě jsou k vidění doposud nevystavované a nepublikované fotografie z archivu, které přibližují dobu – průvody, manifestace, schůze, všudypřítomná hesla, život na vesnici i ve městě. K výstavě vyšla i stejnojmenná kniha.

Výstava je jednak připomenutím a jednak mementem - jak se živořilo v kulisách normalizační doby a je příspěvkem k 30. výročí událostí v listopadu 1989. Klade otázku, zda i při současných potížích by bylo moudré vracet se husákovských kulis, jak někteří touží.

Výstava je k vidění v Muzeu Kroměřížska od 20. listopadu do 2. února 2020. Navštěvovat ji můžete denně mimo pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Popis: Pozvánka na výstavu.
Pozvánka na výstavu.
Autor / zdroj: Jiří Stránský

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty

Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a j

Post

Ve většině měst a obcí se rozsvěcejí vánoční stromy a začínají adventní jarmarky

Konec listopadu je nejen na Východní Moravě tradičně spojen se začátkem adventního času vrcholícího vánočními svátky. Ve většině měst a obcí se rozsvě

Post

Čokoláda, po které se nepřibírá

Dobrý pocit z každého sousta mléčné belgické čokolády obsažené v adventních kalendářích organizace DEJME DĚTEM ŠANCI zahřívá u srdce všechny, kteří od

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA