SPORT / Hokej

6.1.2018

Sparťané loupili ve Zlíně

ZLÍN / PRAHA

Po bezbrankové první třetině šli sparťané zásluhou Zbyňka Michálka a Miroslava Formana do vedení 2:0, které Berani dokázali dotáhnout. Na druhou trefu obránce Michálka a další gól Lukáše Pecha už ale odpověď nenašli, a sparťané tak vezou ze Zlína tři body.

Do úvodní šance utkání se prodral exzlínský útočník v barvách Sparty Říčka, dorážkou rozvlnil boční síť ještě Pavelka. Sparťané byli v úvodních minutách výrazně aktivnějším týmem a po první pětiminutovce vedli na střely už 7:1. Berani se probrali ve hře ve čtyřech na obou stranách, kdy měl velkou šanci Popelka. A následně Šťastný dokonce orazítkoval břevno Lacovy branky. Pražané kontrovali šancí Klimka, jehož střelu z bezprostřední blízkosti Kašík vyrazil a odolal i při Kalinově dorážce. V závěru první třetiny si oba týmy zahrály po jedné přesilové hře, ale skóre zůstávalo bezbrankové.

Druhá část už nabídla i branky a ta první padla za záda zlínského gólmana Kašíka. Zbyněk Michálek se v přesilové hře napřáhl na modré čáře a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Trefil se tak i ve svém druhém utkání proti tomuto soupeři. Sparťanský tlak pokračoval tentokrát zakončoval další obránce Ďaloga. Po chvíli se domácí oklepali a do obrovské šance se dostali nahrávající Sedláček a Ondráček, jehož střela mířila těsně vedle.

Ve 28. minutě přišel druhý gól Pražanů. Pech vybojoval kotouč, pálil a jeho střelu Kašík vyrazil jen k Miroslavu Formanovi, který dorážel pod břevno. Poté ale následovala početní výhoda Beranů a v ní snížení. Honejskovu střelu totiž Zdeněk Okál tečoval mezi Lacovy betony. Kudrna mohl Spartě vrátit dvoubrankový náskok, ale jeho klička z protiútoku skončila vedle. V závěru prostřední dvacetiminutovky měli více ze hry i vlivem přesilové hry zlínští hráči, na vyrovnání však zatím nedosáhli.

V úvodu třetí části se jim to už povedlo, a to v přesilové hře pěti proti třem. K vyloučenému Pechovi totiž přisedl i Švrček a domácí měli minutu a 37 sekund dvojnásobné početní výhody. Roberts Bukarts zamířil přesně pod břevno ve chvíli, kdy na tabuli zbývalo posledních sedm sekund Pechova trestu. Stav 2:2 ale nevydržel dlouho, pouze něco málo přes dvě minuty trvalo, než sparťané znovu unikli do vedení. Podruhé v utkání se prosadil obránce Zbyněk Michálek, tentokrát střelou z kruhu po nabídce Vrány zpoza branky.

Domácí se v následujících minutách snažili vrátit do hry, ale moc se jim to nedařilo a navíc po vlastní chybě znovu inkasovali. Freibergse, který si počínal hodně laxně, obral na útočné modré o kotouč Lukáš Pech. Nejproduktivnější sparťan si tváří v tvář Kašíkovi počínal mazácky, poslal puk pod břevno a zaokrouhlil počet svých kanadských bodů získaných v extralize na rovných 500. Tři a půl minuty před koncem přišla poslední naděje pro Zlínské v podobě přesilové hry, kterou domácí trenéři umocnili odvoláním gólmana. Ani to už jim ale ke zdramatizování zápasu nepomohlo.

OHLASY TRENÉRŮ

Martin Hamrlík (Zlín): "Ze začátku byla lepší Sparta, pak se hra vyrovnávala. Za stavu 2:2 jsem věřil v bod, ale rozhodly dvě individuální chyby. Myslel jsem, že už to ubráníme. Mrzí to, byl našlapaný zimák a odehráli jsme parádní zápas. Klukům nemůžeme nic vytknout. Snaha tam byla, ale Sparta byla o kousek lepší."

Jaroslav Nedvěd (Sparta Praha): "Byl to zápas atraktivní pro diváky, který měl kvalitu a atmosféru. Zachytal nám výborně brankář Ján Laco, kterému jsme v minulém zápase nepomohli. Ale věděli jsme, že v něm máme oporu. Dnes podal parádní výkon. Nechtěli jsme jen bránit, díky čemuž jsme dali první gól. Dostali jsme soupeře do tlaku, hráli jsme dobrý hokej a soupeře jsme přetlačili.“

Aukro Berani Zlín - HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 29. min Okál (Honejsek, Freibergs), 43. Roberts Bukarts (D. Nosek) - 24. Z. Michálek (P. Vrána, J. Hlinka), 28. Forman (Pech), 45. Z. Michálek (P. Vrána), 53. Pech
Rozhodčí: Hradil, Kika - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 5:8