AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
27.4.2020

Počet nahlášených svateb nepřibývá. Ale také se obřady neruší

HULÍN

I v době koronavirové pandemie neztrácí matrika městského úřadu v Hulíně kontakt s páry, které si na letošní rok naplánovaly svatbu. Kvůli zákazu obřadů a následným omezením si někteří snoubenci přehlásili termíny na podzim, další si vybrané termíny podrželi a čekají, zda jim situace umožní říci si své Ano.

„Právě tuto sobotu jsme měli svatbu, první od začátku vládou nařízených omezení. Obřad byl velice hezký. Samozřejmě jsme dodrželi všechna ochranná nařízení včetně toho, že se události v obřadní síni radnice účastnilo do deseti osob,“ sdělila Vladimíra Obdržálková, vedoucí Odboru vnitřních věcí a matrikářka.

Další svatby by se měly v Hulíně uskutečnit za dodržení nařízených omezení v květnu a v červnu. „A všichni společně věříme, že v červenci si už snoubenci budou moci uspořádat obřad podle svých představ a svatby se vrátí do normálu. A snad nejen ty,“ konstatoval Roman Hoza, starosta Hulína, který ve městě každoročně oddá nejvíce párů.

Pandemie koronaviru se promítá do zájmu o termíny svateb, od jejího vypuknutí žádný nový nepřibyl. „Se snoubenci ale konzultujeme možnosti a informujeme je o podmínkách a vývoji situace,“ uvedla Vladimíra Obdržálková.

V loňském roce bylo ve správním obvodě matričního úřadu Hulín oddáno celkem 18 snoubeneckých párů. Letos si své Ano řekly zatím jen tři páry, a to i kvůli situaci způsobené koronavirem.  

Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

DALŠÍ ČLÁNKY

Relaxační zahrada se slavnostně otevře v úterý 9. června

Relaxační zahrada za knihovnou v Hulíně se oficiálně otevře v úterý 9. června v 14 hodin za přítomnosti starosty města Romana Hozy a dalších představi

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm EKG Holterů pro sledování srdeční činnosti

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm nových EKG Holterů, což jsou lékařské přístroje umožňující zaznamenávat aktivity srdce pacienta po dobu 24 hodin.

Ulice Palackého se prodlouží. A vznikne zde také stezka pro pěší a cyklisty

Místní komunikace v ulici Palackého v Hulíně bude o více než čtvrt kilometru prodloužena. V rámci stavební akce, která odstartuje v pondělí 1. června,

DNES SE STALO

KULTURA6. června 1933

v Candemu v americkém státě New Jersey bylo otevřeno první autokino na světě.

KULTURA6. června 1965

vydala anglická skupina Rolling Stones svou nejznámější skladbu Satisfaction.

ZÁBAVA6. června 1984

dokončil Alexej Pažitnov první hratelnou verzi hry Tetris, nejslavnější počítačové hra všech dob.

POZVÁNKA OBRAZEM