AKTUÁLNĚ / Společnost

Hulín zůstává čtvrtým nejlidnatějším městem Kroměřížska
Rozkvetlý Hulín. 
Autor / zdroj foto: Zdeněk Dvořák

Hulín

Město Hulín si nadále udržuje pozici čtvrtého nejlidnatějšího města na Kroměřížsku. K 31. prosinci roku 2022 zde mělo trvalé bydliště 6 491 občanů, z nichž 335 žilo v Záhlinicích a 92 v Chrášťanech, které jsou místními částmi.

Ve srovnání s koncem roku 2021 je současný počet obyvatel Hulína nepatrně nižší, a to o čtyři osoby, a o 108 vyšší než v roce 2020. Pořadí největších měst na Kroměřížsku se dlouhodobě nemění. Lidnatější než Hulín zůstávají Kroměříž, Holešov a Bystřice pod Hostýnem.

„Mám radost z toho, že Hulín netrápí dlouhodobý odliv obyvatel jako mnohá další města nejen v regionu. Je ale potřeba nepropadnout uspokojení a nadále každý den pracovat na tom, aby se Hulín rozvíjel a poskytl všem občanům veškeré potřebné služby. A samozřejmě je nutné vytvářet i do budoucna další možnosti pro nové bydlení, což také děláme,“ ujistil Jaromír Žůrek, starosta města.

Ze statistik za loňský rok vyplývá, že v Hulíně se v průběhu loňského roku narodilo 62 dětí, přičemž poměr mezi chlapci a děvčátky je vzácně vyrovnaný – 31. Během uplynulých 12 měsíců zemřelo 93 občanů, konkrétně 51 mužů a 42 žen. Některý z typů pobytů mělo v roce 2022 nahlášeno 114 cizinců, z nichž 62 žilo v Hulíně trvale.

Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.