AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis:
Autor / zdroj: Jakub Mikuš
19.3.2020

Speciální infolinka poradí občanům ve Valašském Meziříčí

Valašské Meziříčí

Nevíte, jak se v současné situaci chovat, na koho se obrátit s prosbou o pomoc nebo kde získat další důležité informace? Město Valašské Meziříčí zřídilo pro občany infolinku na telefonních číslech 775 857 847 a 775 857 848. Stačí zavolat a zaměstnanci městského úřadu vám poradí.

„V aktuální situaci vyvolané šířením onemocnění Covid-19 (koronavirus), vyhlášenou plošnou karanténou a dalšími opatřeními, která přijímá nejen vláda České republiky, není jednoduché se zorientovat. Zejména senioři, ale nejen oni, se na nás obracejí s množstvím dotazů. Proto jsme se rozhodli zřídit pro ně speciální infolinku, kde se dozvědí důležité informace nejen o koronaviru,“ přiblížila místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Od pondělí do pátku tak stačí v čase od 7.00 do 19.00 zavolat na jedno z telefonních čísel 775 857 847 a 775 857 848 nebo e-mailu pomoc@muvalmez.cz.

„Naši zaměstnanci jsou připraveni lidem poradit, ale také si je vyslechnout a navrhnout řešení. Zároveň budeme rádi, když infolinku využijí i společnosti, restaurace nebo dobrovolníci, kteří mohou nabídnout pomoc osamělým seniorům či osobám v karanténě například s nákupem a rozvozem jídla nebo léků,“ pokračovala místostarostka Odstrčilová. Informace a kontakty na zmíněné osoby, provozovny a organizace budou průběžně doplňovány na oficiálním webu města v sekci Aktuálně.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

DALŠÍ ČLÁNKY

Autobusy ve Zlínském kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s p

Policisté ve Zlínském kraji kontrolují dodržování nařízení vlády

Policisté v kraji kontrolují dodržování vládou vyhlášeného nouzového stavu, doposavad provedli přes dva a půl tisíce kontrol, ať už kontroly uzavření

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

DOPRAVA6. dubna 1909

byl zahájen provoz na úzkorozchodné dráze Ostrava–Karviná.

KULTURA6. dubna 1943

poprvé vyšel Malý princ, nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury.

VESMÍR6. dubna 1973

NASA vypustila vesmírnou sondu Pioneer 11 určenou k průzkumu Jupiteru, Saturnu a vnějších oblastí sluneční soustavy.

POZVÁNKA OBRAZEM