AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis:
Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák
20.3.2020

Hulíně vyrostl strom Rouškovník. Další místa zřídila radnice

Hulín

ROUŠKY K ROZEBRÁNÍ. Pokud nemáte a nemůžete si ušít, VEZMĚTE SI ZDARMA. Roušky jsou ze 100 % bavlny a jsou určeny k opakovanému použití… V Hulíně vyrostl strom „Rouškovník.“ Jeho „plody“ jsou látkové skládané roušky, které šije Leona Trávníčková. A jak uvádí v textu umístěném na stromě, tyto dnes velmi žádané ochranné pomůcky poskytuje potřebným zdarma.

Strom „Rouškovník“ se nachází před domem Družba 1195. „Je to krásný počin a moc paní Trávníčkové za její ochotu pomáhat děkuji. A děkuji všem, kteří za současné obtížné situace myslí i na ostatní, na ty, co potřebují pomoc. Potvrzuje se, že zlá doba přináší i krásná, poděkování hodná gesta,“ prohlásil starosta Hulína Roman Hoza.

Město se nechalo inspirovat a zřídilo hned dvě místa – „rouškovníky“, kde si lidé mohou zdarma ochranné roušky vyzvednout. Jedno je umístěné před budovou radnice na náměstí Míru, druhé před supermarketem Albert na ulici Záhlinická. „Roušky k odebrání mohou doplňovat všichni dobrovolníci, kteří se pustili do šití,“ ujistil Roman Hoza a vzkázal: „Všem za to velká úcta a díky!“

Velkou výhodou látkových roušek je to, že se mohou použít opakovaně. Po celodenním užívání je však nutné je vyprat, vysušit a pokud možno i vyžehlit, protože teplo z žehličky také přispívá k likvidaci škodlivých virů a bakterií. V případě ochrany před koronavirem sice bavlněné roušky neochrání zdravého člověka, ale při použití u nemocného se alespoň snižuje případné rozšiřování viru kapénkami do okolí.

Povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest, tedy zejména roušek a respirátorů, zavedla od 19. března Vláda ČR. Nařízení platí pro všechny osoby, které se pohybují mimo své bydliště. 

V souvislosti s pandemií koronaviru přijalo město Hulín celou řadu opatření. Seznámit se s nimi lze na webu města.

Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

DALŠÍ ČLÁNKY

Relaxační zahrada se slavnostně otevře v úterý 9. června

Relaxační zahrada za knihovnou v Hulíně se oficiálně otevře v úterý 9. června v 14 hodin za přítomnosti starosty města Romana Hozy a dalších představi

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm EKG Holterů pro sledování srdeční činnosti

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm nových EKG Holterů, což jsou lékařské přístroje umožňující zaznamenávat aktivity srdce pacienta po dobu 24 hodin.

Ulice Palackého se prodlouží. A vznikne zde také stezka pro pěší a cyklisty

Místní komunikace v ulici Palackého v Hulíně bude o více než čtvrt kilometru prodloužena. V rámci stavební akce, která odstartuje v pondělí 1. června,

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM