AKTUÁLNĚ / Ekologie

Popis: Rozkvetlý Hulín v loňském roce.
Rozkvetlý Hulín v loňském roce.
Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák
7.5.2020

Hulín půjde do květu, letničky jsou již vysazeny

Hulín

Na řadě míst Hulína už jsou vysazeny nové jarní květiny. Objevily se jak v centru, tak i v dalších částech města. Do výsadby a údržby letniček, ale i dalších květin a zeleně ve veřejném prostoru radnice každoročně investuje ze svého rozpočtu významnou částku.

Nové záhony růží jsou vysázeny u autobusových zastávek na náměstí Míru, kde se uskutečnila i výsadba letničkových záhonů, stejně jako na Holešovské ulici. „Náměstí Míru oživily i truhlíky s květinami, konkrétně s muškáty, ty zdobí také v okna Kulturního domu. Truhlíky se surfiniemi jsou umístěné na silničních mostech, na zábradlí v Poštovní ulici, verbenami, afrikány a šalvějí jsou osázené ostrůvky u silnice I/55 a záhony před základní školou,“ vyjmenoval Roman Dutkevič, vedoucí Odboru rozvoje města a životního prostředí. A doplnil, že u Kulturního domu jsou umístěné i betonové truhlíky s květinami a hrob padlých vojáků byl osázen voskovkami.

S výsadbou květin se počítá také na podzim, a to na ploše u nové trafostanice na křižovatce ulic Hviezdoslavova a Sokolská a na konci ulice Dukelská.

V posledním období se každoročně v Hulíně vysadí řada stromů a tisíce květin. „Pěkné prostředí podporuje příjemnou atmosféru a tu chceme ve městě mít. Navíc tvrdím, že prostředí kultivuje a vychovává, což je další důležitý důvod pro to, abychom o zeleň v Hulíně pečovali s maximálním úsilím. Estetické okolí dělá lidem radost a pomáhá udržovat dobrou náladu. A to zvláště teď potřebujeme všichni,“ konstatoval Roman Hoza, starosta Hulína.

Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

DALŠÍ ČLÁNKY

Relaxační zahrada se slavnostně otevře v úterý 9. června

Relaxační zahrada za knihovnou v Hulíně se oficiálně otevře v úterý 9. června v 14 hodin za přítomnosti starosty města Romana Hozy a dalších představi

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm EKG Holterů pro sledování srdeční činnosti

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm nových EKG Holterů, což jsou lékařské přístroje umožňující zaznamenávat aktivity srdce pacienta po dobu 24 hodin.

Ulice Palackého se prodlouží. A vznikne zde také stezka pro pěší a cyklisty

Místní komunikace v ulici Palackého v Hulíně bude o více než čtvrt kilometru prodloužena. V rámci stavební akce, která odstartuje v pondělí 1. června,

DNES SE STALO

KULTURA6. června 1933

v Candemu v americkém státě New Jersey bylo otevřeno první autokino na světě.

KULTURA6. června 1965

vydala anglická skupina Rolling Stones svou nejznámější skladbu Satisfaction.

ZÁBAVA6. června 1984

dokončil Alexej Pažitnov první hratelnou verzi hry Tetris, nejslavnější počítačové hra všech dob.

POZVÁNKA OBRAZEM