KULTURA / Hudba

Jarek Nohavica rozezpíval zámecký park
 
Autor / zdroj foto: Jakub Mikuš

Valašské Meziříčí

Páteční večer 23. července patřil ve Valašském Meziříčí sólovému recitálu jednoho z našich nejznámějších písničkářů. V parku u zámku Kinských totiž s kytarou a heligonkou vystoupil Jaromír Nohavica. Koncert si nenechalo ujít přes 3 000 diváků.

Velký zájem fanoušků vedl pořadatele z Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí k tomu, aby vystoupení přesunuli z původně plánovaného amfiteátru na louku před zámkem Kinských.

Atmosféra letní noci v zámeckém parku tak jen podtrhla jako vždy skvělé vystoupení Jarka Nohavici tentokrát s hosty Robertem Kusmierskim a Pavlem Plánkou. Oblíbený písničkář ve Valašském Meziříčí představil také novinky z autorského alba Máma mi dala na krk klíč. „Koncert byl jako vždy skvělý. Navíc se po dlouhé pauze způsobené koronavirem jednalo o první tak velké kulturní vystoupení v našem městě. O to víc si jej návštěvníci užili. Věřím, že díky očkování se budeme opět moci bavit nejen kulturou stejně, jako jsme byli zvyklí dříve,“ nešetřil optimismem valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek.

K perličkám koncertu patřil požadavek písničkáře na striktní zákaz prodeje alkoholu, pivo nevyjímaje. Fanouškovský zážitek však tato podmínka rozhodně nijak neovlivnila, právě naopak.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.