KULTURA / Umění

Popis: Vincenc Beneš (1883—1979), Holešovický přístav, 1915.
Vincenc Beneš (1883—1979), Holešovický přístav, 1915.
Autor / zdroj: galeriezlin.cz
20.3.2020

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně připomíná online průvodce stálou expozicí a připravuje fotoreportáže z aktuálních výstav

ZLÍN

I krajská galerie patří k těm kulturním organizacím, které hledají v současné složité situaci alternativní cesty, jak nabídnout příznivcům kultury a umění některé služby či informace online.

V rámci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU nabídla například i Krajská knihovna Františka Bartoše konkrétní online služby využitelné v pohodlí domova. Ani galerie nezůstává pozadu a kromě nabídky online průvodce stálou expozicí připravuje v těchto dnech fotoreportáže z výstav, které jsou nyní uzavřeny. Zájemci tak nemusí zcela přijít o výstavy a témata, na která se těšili. Mohou se s nimi seznámit alespoň ve virtuálním prostoru.  

Obecně lze čerpat mnohé informace z webových stránek galerie, kde budou doplňovány již zmíněné fotoreportáže z výstav. Online průvodce stálou expozicí Prostor Zlín | Řády vidění s rozšířenými popiskami k jednotlivým dílům je k dispozici na stránkách galerie.

„I když to tak chvílemi nevypadá, život se nezastavil a stále můžeme dělat spoustu smysluplných i zajímavých věcí tak jako v běžném provozu, ke kterému se snad všichni brzy vrátíme,“ dodal ředitel galerie Václav Mílek.

Včera 18. března měla být otevřena nová výstava Zlatý věk. Flámské a holandské malířství 16. – 18. století ze sbírky Alšovy jihočeské galerie. Tato v mnoha směrech unikátní a atraktivní výstava, jejíž trvání je plánované do 24. května, zůstává veřejnosti pochopitelně prozatím uzavřena. Stejně jako další probíhající výstavy, které mohli návštěvníci navštívit již dříve.  

Další informace k dění a provozu galerie naleznete na www.galeriezlin.cz a www.14-15.cz.

 

Autor / zdroj: Petra Štrofová

DALŠÍ ČLÁNKY

Autobusy ve Zlínském kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s p

Policisté ve Zlínském kraji kontrolují dodržování nařízení vlády

Policisté v kraji kontrolují dodržování vládou vyhlášeného nouzového stavu, doposavad provedli přes dva a půl tisíce kontrol, ať už kontroly uzavření

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

DOPRAVA6. dubna 1909

byl zahájen provoz na úzkorozchodné dráze Ostrava–Karviná.

KULTURA6. dubna 1943

poprvé vyšel Malý princ, nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury.

VESMÍR6. dubna 1973

NASA vypustila vesmírnou sondu Pioneer 11 určenou k průzkumu Jupiteru, Saturnu a vnějších oblastí sluneční soustavy.

POZVÁNKA OBRAZEM