SPORT / Ostatní sporty

Popis:
Autor / zdroj: Jiří Balát
11.4.2018

Sportovcem Zlínského kraje za rok 2017 byl vyhlášen boxer Miroslav Šerban

ZLÍNSKÝ KRAJ

Boxer Miroslav Šerban byl vyhlášen absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje 2017. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v pondělí 9. dubna na zimním stadionu Na Lapači ve Vsetíně. Miroslav Šerban z boxerského klubu SKKO Zlín, který soutěží v lehké velterové váze, se v loňském roce stal profesionálním mistrem České republiky a získal také mezinárodní titul International UBO Champion.

„Za výbornými sportovními výkony, kterých jste dosáhli, stojí velké úsilí, odříkání a dřina, proto vám tato ocenění právem náleží. Svým cílevědomým přístupem jste také velkým příkladem pro mladou generaci, protože jí ukazujete, že má smysl věnovat se sportu a ne jen sedět třeba u počítače. Velké poděkování patří také vašim trenérům a rodinám, které vám vytvářejí zázemí a podmínky,“ uvedl na slavnostním oceňování sportovců Zlínského kraje hejtman Jiří Čunek.

Kromě absolutního vítěze v hlavní kategorii byli vyhlášeni ti nejlepší také v kategoriích Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let, Nejúspěšnější handicapovaný sportovec, Nejúspěšnější trenér a Nejúspěšnější sportovní kolektiv. Dále pak byly uděleny Cena hejtmana Zlínského kraje, Cena občanů Zlínského kraje a také Cena za mimořádný přínos v oblasti sportu. Tu získal Roman Herink, který v roce 1999 založil s partou nadšenců první sledge hokejový tým v Česku, a to ve Zlíně, kam se začali sjíždět handicapovaní lidé z celé republiky, aby si mohli tento sport vyzkoušet. Stál také u zrodu české sledge hokejové reprezentace.

Do hodnocení v anketě mohli být zařazeni sportovci s platným registračním průkazem umožňujícím startovat za sportovní organizace se sídlem ve Zlínském kraji a reprezentanti České republiky s trvalým pobytem ve Zlínském kraji. Nominace na oceněné mohla posílat široká veřejnost. Do všech vyhlášených kategorií bylo nominováno téměř 60 jmen. Po vyhodnocení doručených nominací vybrala v hlavní kategorii hodnotící odborná komise desítku nejlepších (TOP 10), ze které pak vzešel i absolutní vítěz. V kategorii Cena občanů Zlínského kraje hlasovalo celkem 2 279 lidí, vítěz obdržel 442 hlasů.

V minulosti se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejista Petr Čajánek, střelkyně Adéla Bruns, snowboardistka Šárka Pančochová nebo Natálie Dianová, závodící v moderním pětiboji.

Anketu Sportovec Zlínského kraje organizačně zajišťuje Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.

Sportovec Zlínského kraje 2017 – přehled oceněných

Absolutní vítěz                       

Miroslav Šerban – box

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10

Barbora Bayerová – kanoistika

Jiří Čech – skicross

Stanislav Dostál – fotbal

Jan Haderka – TFA (nejtvrdší hasič přežívá)

Vendula Horčičková – orientační běh

Jiří Hradil – orientační závody na horských kolech

Libor Kašík – lední hokej

Ivana Laštůvková – karate Goju ryu

Jiří Orság – vzpírání

Miroslav Šerban – box

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let: Jáchym Hanák – sportovní aerobik               

Nejúspěšnější handicapovaný sportovec: Jaroslav Šmédek – tenis

Nejúspěšnější sportovní kolektiv: FC Fastav Zlín, a.s. – fotbal

Nejúspěšnější trenér: Bohumil Páník – fotbal 

Cena hejtmana Zlínského kraje: Zlínské aplikované sporty z.s. – SHK LAPP Zlín, sledge hokej           

Cena občanů Zlínského kraje: Jan Haderka – TFA (nejtvrdší hasič přežívá)

Cena za mimořádný přínos v oblasti sportu: Roman Herink – sledge hokej   

Autor / zdroj: Mgr. Adéla Kousalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Relaxační zahrada se slavnostně otevře v úterý 9. června

Relaxační zahrada za knihovnou v Hulíně se oficiálně otevře v úterý 9. června v 14 hodin za přítomnosti starosty města Romana Hozy a dalších představi

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm EKG Holterů pro sledování srdeční činnosti

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm nových EKG Holterů, což jsou lékařské přístroje umožňující zaznamenávat aktivity srdce pacienta po dobu 24 hodin.

Ulice Palackého se prodlouží. A vznikne zde také stezka pro pěší a cyklisty

Místní komunikace v ulici Palackého v Hulíně bude o více než čtvrt kilometru prodloužena. V rámci stavební akce, která odstartuje v pondělí 1. června,

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM