SPORT / Ostatní sporty

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
15.4.2020

V parku Mezivodí v Hulíně se objeví kurty. Pomůže dotace

HULÍN

V parku Mezivodí v Hulíně budou ještě letos vybudované kurty pro tenis, nohejbal a volejbal. Práce začnou s největší pravděpodobností ve druhé polovině roku a skončí na jeho konci.

„Nové hřiště v parku vytvoří zázemí pro volejbalisty, nohejbalisty a tenisty náhradou za staré a nevyhovující kurty u sokolovny. Na jejich místě starých vznikne parkoviště pro nově zrekonstruovanou sokolovnu,“ prohlásil Roman Hoza, starosta Hulína.

Hřiště v parku Mezivodí se podaří postavit i díky dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve výši 5 890 000 korun, která pokryje 70 procent nákladů. Jejím příjemcem je Sportovní klub Spartak Hulín, z.s. „Zbytek potřebných financí uvolní ze svého rozpočtu město,“ prohlásil Pavel Janečka, předseda sportovního klubu. Upřesnil, že příspěvek radnice bude maximálně do výše 2 600 000 korun.

Revitalizace parku bude v několika etapách pokračovat i v následujících letech. „V plánu je postupná oprava a vybudování nových chodníků, oprava krytu stávající komunikace, vybudování nového veřejného osvětlení, počítá se i s přístavbou sociálního a technického zázemí v areálu koupaliště, novým dětským hřištěm, klidovou zónou pro seniory a rozsáhlými parkovými a sadovými úpravami,“ vyjmenoval doplnil Roman Dutkevič, vedoucí Odboru rozvoje města a životního prostředí hulínské radnice.

Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

DALŠÍ ČLÁNKY

Relaxační zahrada se slavnostně otevře v úterý 9. června

Relaxační zahrada za knihovnou v Hulíně se oficiálně otevře v úterý 9. června v 14 hodin za přítomnosti starosty města Romana Hozy a dalších představi

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm EKG Holterů pro sledování srdeční činnosti

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm nových EKG Holterů, což jsou lékařské přístroje umožňující zaznamenávat aktivity srdce pacienta po dobu 24 hodin.

Ulice Palackého se prodlouží. A vznikne zde také stezka pro pěší a cyklisty

Místní komunikace v ulici Palackého v Hulíně bude o více než čtvrt kilometru prodloužena. V rámci stavební akce, která odstartuje v pondělí 1. června,

DNES SE STALO

DOPRAVA5. června 1817

na Velká jezera, skupinu jezer v Severní Americe, byl spuštěn první parník, Frontenac.

DOPRAVA5. června 1883

z Paříže odjel první pravidelně naplánovaný Orient Express.

VESMÍR5. června 1996

byla objevena planetka Inastronoviny, pojmenována po Instantních astronomických novinách, českém serveru zabývajícím se astronomií. Objeviteli jsou Jana Tichá, Miloš Tichý a Zdeněk Moravec.

POZVÁNKA OBRAZEM