EKONOMIKA / Investice

Popis: Sídliště Družba II.
Sídliště Družba II.
Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák
4.8.2020

Druhá etapa revitalizace sídliště Družba II se uskuteční. Město získalo dotaci

Hulín

Město Hulín uspělo s žádostí o dotaci na druhou etapu revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Družba II. Od Ministerstva pro místní rozvoj ČR obdrží částku 4,8 milionu korun, která pokryje necelou polovinu z celkových nákladů ve výši cca 11 milionů korun. Samotné práce budou zahájeny na jaře příštího roku a potrvají do konce srpna.

„Pokud existuje šance zajistit vícezdrojové financování, vždy se ji snažíme využít. V řadě případů se nám dotace daří získávat, což svědčí o kvalitní přípravě žádostí, za kterou kolegům z městského úřadu děkuji. Je skvělé, že se nám podaří dovést revitalizaci veřejných prostranství na sídlišti Družba II do plánovaného konce,“ konstatoval Roman Hoza, starosta Hulína.

Smlouvu o poskytnutí dotace podepíše město s ministerstvem do konce tohoto roku. „Do té doby ještě doložíme některé nezbytné doklady, o jejichž zaslání jsme byli požádáni,“ doplnil Roman Dutkevič, vedoucí Odboru rozvoje města a životního prostředí hulínské radnice.

Druhá etapa revitalizace sídliště Družba II počítá například s vybudováním nové dopravní infrastruktury a rekonstrukcemi stávajících komunikací. Vzniknou zde také nové prostory pro volnočasové aktivity dětí i dospělých, v plánu je instalace moderního veřejného osvětlení nebo vybudování nových míst pro odkládání odpadů.

První etapu revitalizace sídliště Družba II se uskutečnila v roce 2018. V jejím rámci došlo k rekonstrukcí příjezdové komunikace ke garážím a novým parkovacím stáním, k výstavbě nových přístupových chodníků, k výměně veřejného osvětlení v této lokalitě, vzniklo zde 48 nových parkovacích míst, z toho 3 místa pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace, byla vysazena doprovodná zeleň sestávající z 30 stromů a 229 keřů včetně založení nových trávníků, a byly vytvořeny dvě zpevněné plochy pro dětské a workoutové hřiště.

Celkové náklady na realizaci první etapy dosáhly výše 6,27 milionů korun. 


Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

Dokument natočený ve Zlínském kraji vyhrál hlavní cenu na festivalu v Panamě

Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festiv

DNES SE STALO

HISTORIE22. září 1575

proběhla v Katedrále svatého Víta korunovace Rudolfa II. českým králem.

ZAJÍMAVOSTI22. září 1784

založili ruští lovci svou osadu na ostrově Kodiak na Aljašce.

HISTORIE22. září 1979

zaznamenaly družice záblesk neznámého původu nad jižním Atlantikem, patrně tajnou zkoušku jaderné zbraně.

POZVÁNKA OBRAZEM