KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Muzeum Kroměřížska stále více a systematičtěji pracuje s dětmi. Na Zámku Chropyně si nenechejte ujít velkou sbírku zbraní
 
Autor / zdroj foto: Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska / Kroměříž

V budově muzea na Velkém náměstí v Kroměříži můžete celoročně navštívit jak stálé expozice, tak i zajímavé krátkodobé výstavy, tvořivé dílny, programy pro školní děti a mládež, přednášky či konference. Na Zámku Chropyně si nenechejte ujít velkou sbírku zbraní či stále prostřený stůl krále Ječmínka, ale i atraktivní výstavy v zámecké galerii.

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Soubor lidových staveb a větrný mlýn v Rymicích u Holešova a další větrný mlýn u Velkých Těšan.

V budově muzea na Velkém náměstí v Kroměříži můžete celoročně navštívit jak stálé expozice, tak i zajímavé krátkodobé výstavy, tvořivé dílny, programy pro školní děti a mládež, přednášky či konference. Jistě vás zaujme rozsáhlý Památník Maxe Švabinského, kroměřížského rodáka, ale i v tajuplném sklepení umístěná expozice Historie ukrytá pod dlažbou města.

Ostatní objekty jsou přístupné od dubna do září. Na Zámku Chropyně si nenechejte ujít velkou sbírku zbraní či stále prostřený stůl krále Ječmínka, ale i atraktivní výstavy v zámecké galerii. Nedaleko Kroměříže, u Velkých Těšan, se nachází větrný mlýn. Ten se stal se pro svou zachovalost a autenticitu národní kulturní památkou.

Muzeum Kroměřížska stále více a systematičtěji pracuje s dětmi a mládeží, k tomuto účelu založilo na podzim roku 2000 samostatné oddělení, které připravilo řadu četně navštívených tematických programů s výstavami a tvůrčími dílnami. Hlavní galerijní prostorou je přilehlá Galerie v podloubí, která je místem konání velkých muzejních výstav a přehlídek současného umění.


Příroda a člověk
Přírodovědná část expozice znázorňuje obecně strukturu a fungování ekosystémů. Vychází z hlavních typů krajiny, které najdete na území někdejšího kroměřížského okresu. Dioramata s preparáty ptáků a savců představují biotopy kulturní stepi, lesa a vodní plochy. Archeologická část expozice podává přehled o vývoji osídlení Kroměřížska od prvních stop pobytu člověka ve starší době kamenné po dobu slovanskou. K ilustraci slouží dioramatické výjevy zpodobňující život pravěkých lidí a starých Slovanů.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.