Zpravodajství

Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Nehoda mladá řidičky si vyžádala pět zraněných
Kroměřížsko
V neděli krátce před desátou hodinou dopoledne vyjížděli dopravní policisté k nehodě, ke které došlo mezi obcemi Zdounky a Zborovice. Mladá řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy a vjela do protisměru.
Hulín zůstává čtvrtým nejlidnatějším městem Kroměřížska
Hulín
Město Hulín si nadále udržuje pozici čtvrtého nejlidnatějšího města na Kroměřížsku. K 31. prosinci roku 2022 zde mělo trvalé bydliště 6 491 občanů, z nichž 335 žilo v Záhlinicích a 92 v Chrášťanech, které jsou místními částmi.
Hulín zůstává čtvrtým nejlidnatějším městem Kroměřížska
Hulín
Město Hulín si nadále udržuje pozici čtvrtého nejlidnatějšího města na Kroměřížsku. K 31. prosinci roku 2022 zde mělo trvalé bydliště 6 491 občanů, z nichž 335 žilo v Záhlinicích a 92 v Chrášťanech, které jsou místními částmi.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Nový jízdní řád 2023 ve Zlínském kraji
Zlínský kraj
V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah provozu zajišťovaného Českými drahami na základě objednávky Zlínského kraje mírně vzroste.
Zlínský kraj rozdělí mezi 1 871 žadatelů kotlíkové dotace ve výši téměř 270 milionů korun
Zlínský kraj
Téměř 270 milionů korun rozdělí Zlínský kraj v rámci takzvaných kotlíkových dotací, které jsou určeny na výměnu starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním za ekologičtější způsoby vytápění v nízkopříjmových domácnostech.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Gastronomie

27. března 1960

byla namíchána první Kofola. Za první domácí nápoj kolového typu na československém trhu byl odpovědný tým z výzkumného ústavu přírodních léčiv v Praze pod vedením Zdeňka Blažka.

Historie

27. března 1357

byl slavnostně otevřen hrad Karlštejn. Přítomen byl i císař a král Karla IV.

Společnost

27. března 1996

přicestovala do České republiky britská královna Alžběta II. se svým manželem princem Philipem. Byla to první návštěva britského monarchy do zemí koruny české.