Zpravodajství

Titul EY Podnikatel roku 2020 Zlínského kraje získal David Karásek ze skupiny mmcité, která je synonymem městského designu doma i ve světě
Zlínský kraj
Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2020 Zlínského kraje. Stal se jím David Karásek, uznávaný designér a majitel bílovické společnosti mmcité 1 a.s., která se zabývá výrobou městského mobiliáře.
SPUR předal první respirátory z tchajwanské linky Kroměřížské nemocnici
Kroměříž
Zástupce společnosti SPUR předal ve středu Kroměřížské nemocnici první část nano respirátorů vyrobených na automatické lince, kterou věnovala České republice tchaj-wanská vláda.
Lidé z celé země se zapojili do výsadeb stromů na 2670 místech. Nejčastěji sázeli aleje
Přes milion stromů, které rostou na 2 670 místech, eviduje Nadace Partnerství v databázi celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost. Do výsadbové výzvy se zapojilo přes 32 tisíc dobrovolníků.
Povinné sčítání lidu, domů a bytů odstartuje za pár dní. Na co se bude formulář ptát?
Od konce března do půlky května bude v Česku opět probíhat sčítání lidu, domů a bytů. Účast je pro všechny obyvatele České republiky povinná a každý ručí za to, že o sobě uvede pravdivé informace. Součástí formuláře jsou i dvě nepovinné kolonky – národnost a náboženství. I těm by ale měli respondenti věnovat svou pozornost.
Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje má nové vozy za 20 milionů korun
Zlínský kraj
Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje uvedla do provozu šest nových vozů: čtyři sanitky, speciální vozidlo pro zvládnutí mimořádných událostí a automobil pro úsek krizové připravenosti. Jejich pořízení vyšlo na celkem 20 milionů korun.
Pohybem pro Nomii podpoříte děti v těžkých životních situacích
Účastí v on-line běhu nebo jen procházce v rámci akce „Pohybem pro Nomii“ můžete podpořit děti i celé rodiny v těžkých životních situacích.
K německé národnosti se v Česku hlásí kolem 25 tisíc lidí. Podle odhadů jich tu ale žije mnohem víc
Podle posledního sčítání lidu, domů a bytů, které proběhlo v roce 2011, se k německé národnosti hlásí 18 658 lidí, dalších 6 158 pak uvedlo dvojí národnost, tedy českou a německou. Podle odhadů by ale v České republice mohlo žít až 60 tisíc lidí s německou národností. Zjistit jejich reálný počet by mohlo pomoci blížící se sčítání lidu, domů a bytů.
Policisté hledájí svědky dopravní nehody
Kroměříž
Ve čtvrtek 4. března 2021 v 03:58 hodin nad ránem došlo na křižovatce ulic Tovačovského a Spáčilova v Kroměříži k dopravní nehodě, při které se zranil cyklista.
Zlínský kraj se připravuje na vyšší přísun vakcín
Zlínský kraj
Zlínský kraj očekává od dubna několikanásobný nárůst dodávek vakcín a připravuje se na rozšíření sítě očkovacích míst.
28. února si připomínáme Světový den vzácných onemocnění. Potýká se s ním i šestiletá Adélka a devítiletý Lukášek
Za vzácné onemocnění je považováno takové, které postihuje méně než 5 osob z každých 10 tisíc. Ve většině případů toto onemocnění výrazně ovlivňuje kvalitu života pacienta nebo je dokonce považováno za život ohrožující.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VESMÍR

19. dubna 1971

byla vypuštěna první vesmírná stanice Saljut 1. Saljut 1 strávil na oběžné dráze 175 dní a 11. října po posledním zapálení motoru snížil rychlost tak, že zanikl v atmosféře nad Tichým oceánem.

KULTURA

19. dubna 1930

v premiéře Hurvínkova jarní revue se objevují dvě nové loutky: holčička Mánička a pes Žeryk. Mániččina původní podoba je připisována Jiřímu Trnkovi. Obě loutky vyřezal loutkář Gustav Nosek.