Zpravodajství

Klíště vás může vyřadit z dárcovství krve i na více než rok
Možnost darování krve mohou ovlivnit nejrůznější okolnosti, kdy jednou z nich je dočasné vyřazení dárce po kousnutí infekčním klíštětem.
Zlínský kraj rozdělí mimořádné dotace zaměstnancům v sociálních službách
Zlínský kraj
Za nasazení při plnění mimořádných úkolů v době epidemie Covid-19 dostanou pracovníci sociálních služeb odměny. Mezi 13 příspěvkových organizací poskytujících sociální služby kraj rozdělí celkem 107,67 milionu korun.
Sport je o tom být tady a teď. Storíčka kolegů na sociální sítě přímo z hřiště nechápu, říká oštěpař Jakub Vadlejch
Účast na letošní olympiádě v Tokiu už má díky splněným limitům zaručenou. Svoji konkurenční výhodu oproti soupeřům vidí také ve schopnosti přepnout se do stavu flow, s čímž mu pomáhá jeho psycholožka, která pro něj bude v Japonsku stejně důležitá jako zbytek týmu.
Malé čarodějnické ohně na zahradě jsou mnohdy nebezpečnější než ty velké, veřejné
Letos už podruhé nebude možné slavit Valpuržinu noc na oficiálních akcích. Mnozí si tak aspoň udělají táborák na zahradě.
V květnu se bude ve Zlíně a v Kroměříži zdarma testovat na pohlavní choroby
Zlín / Kroměříž
Ve Zlíně a Kroměříži proběhne ve dnech 27. dubna, 18. května a 25. května 2021 bezplatné testování na pohlavně přenosné choroby.
Titul EY Podnikatel roku 2020 Zlínského kraje získal David Karásek ze skupiny mmcité, která je synonymem městského designu doma i ve světě
Zlínský kraj
Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2020 Zlínského kraje. Stal se jím David Karásek, uznávaný designér a majitel bílovické společnosti mmcité 1 a.s., která se zabývá výrobou městského mobiliáře.
SPUR předal první respirátory z tchajwanské linky Kroměřížské nemocnici
Kroměříž
Zástupce společnosti SPUR předal ve středu Kroměřížské nemocnici první část nano respirátorů vyrobených na automatické lince, kterou věnovala České republice tchaj-wanská vláda.
Lidé z celé země se zapojili do výsadeb stromů na 2670 místech. Nejčastěji sázeli aleje
Přes milion stromů, které rostou na 2 670 místech, eviduje Nadace Partnerství v databázi celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost. Do výsadbové výzvy se zapojilo přes 32 tisíc dobrovolníků.
Povinné sčítání lidu, domů a bytů odstartuje za pár dní. Na co se bude formulář ptát?
Od konce března do půlky května bude v Česku opět probíhat sčítání lidu, domů a bytů. Účast je pro všechny obyvatele České republiky povinná a každý ručí za to, že o sobě uvede pravdivé informace. Součástí formuláře jsou i dvě nepovinné kolonky – národnost a náboženství. I těm by ale měli respondenti věnovat svou pozornost.
Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje má nové vozy za 20 milionů korun
Zlínský kraj
Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje uvedla do provozu šest nových vozů: čtyři sanitky, speciální vozidlo pro zvládnutí mimořádných událostí a automobil pro úsek krizové připravenosti. Jejich pořízení vyšlo na celkem 20 milionů korun.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

31. července 1247

vypukla neúspěšná vzpoura české šlechty proti králi Václavu I.

HISTORIE

31. července 1459

bylo Jiřímu z Poděbrad uděleno v Brně císařem Fridrichem III. v léno České království.

SPORT

31. července 1954

byl uskutečněn prvovýstup na druhou nejvyšší horu světa, K2. První úspěšný výstup na K2 se odehrál 31. července 1954, kdy dva členové italské expedice, Achille Compagnoni a Lino Lacedelli stanuli na vrcholu. Na další úspěšný pokus se čekalo plných 23 let.